pátek 2. září 2011

Pokusy na kočkodanech za účelem zjištění účinku útoku nervovým plynem

Doplněno dne 20. října 2010 - Díky podpoře až 126 000 lidí, kteří se přidali do kampaně ať už podepisováním petic, posíláním e-mailů nebo protesty, se podařilo zastavit testování na primátech americkou armádou.

Americká armáda oznámila, že ukončuje kruté chemické cvičení na kočkodanech a nahrazuje je moderní metodou. Jde o speciální přístroje, které spolehlivě simuluje reakce člověka a nevyžaduje pokusy na zvířatech.

V Aberdeen Proving Ground, v Marylandu, hodlá U.S. Army Medical Research Institute of Chemical Defense (Lékařský Výzkumný Ústav Infekčních Chorob Armády Spojených Států) od 12. září zahájit cvičení, které bude zahrnovat pokusy na afrických kočkodanech, jež zahrnují předávkování drogami, aby se zjistili účinky útoku nervovým plynem.

Předávkování způsobuje nekontrolovatelné záškuby, křeče, zvracení, průjmy a některé opice dokonce přestávají dýchat. Že jsou pokusy kruté, dokazuje instruktážní video a veterinární záznam získaný Lékaři za odpovědnou medicínu (PCRM). Kočkodani jsou tohle nuceni snášet několikrát do roka.
Podle organizace PETA, by mělo být za tímto účelem koncem září do Aberdeen dovezeno 20 kočkodanů, kteří by mohli pocházet z volné přírody.

Místo tohoto mučení zvířat, jiné vojenské i civilní vzdělávací programy po celém světě používají sofistikovanější simulátory lidského pacienta. Tyto simulátory mohou být naprogramovány tak, aby napodobily lidskou reakci při útoku nervovým plynem a mohou být inscenovány venku, kde mohou být vytvořeny podmínky v nichž útok nervovým plynem může člověka postihnout.

Kromě toho, že jsou tyto pokusy neuvěřitelně kruté a neefektivní, armádní laboratoř z opicemi porušuje politiku amerického ministerstva obrany, která zakazuje ubližovat primátům pro účely výcviku, a která vyžaduje, aby byly používány "alternativy" k používání zvířat pokud jsou k dispozici.

Pomozte zastavit tohle kruté cvičení tím, že zašlete z následujích stránek zdvořilý email velícímu generálovi Aberdeen Proving Ground a velitelovi U.S. Army Medical Research Institute of Chemical Defense - https://secure.peta.org/site/Advocacy?cmd=display&page=UserAction&id=3813.

Zdroj: https://secure.peta.org/site/Advocacy?cmd=display&page=UserAction&id=3813, http://www.youtube.com/embed/piRp_CXPxJ0