pátek 8. ledna 2010

SNAHA Brtnice inzeruje psí a kočičí kožešiny

Organizace Svoboda zvířat dnes zveřejnila své zjištění o inzerci a nabídce kočičích a psích kožešin českou firmou SNAHA (kožedělné družstvo Brtnice) na svých webových stránkách (viz. http://www.snaha.webz.cz/katalog-kozesin).

Na základě tohoto zjištění předseda Svobody zvířat Tomáš Popp, zaslal firmě SNAHA otevřený dopis s žádostí o okamžité stažení produktů s psí a kočičí kožešinou. Jelikož inzercí a nabídkou kočičích a psích kožešin je porušováno nařízení Evropského parlamentu a Rady ze dne 30. prosince 2008.

Nařízení Evropského parlamentu a Rady zakazuje uvádět na trh, dovážet do Evropské Unie a vyvážet z ní kočičí a psí kožešiny a výrobky obsahujíce tyto kožešiny. Přesto se na webových stránkách firmy SNAHA stále zobrazuje nabídka kožešin např. "psa korejského" (viz. http://www.snaha.webz.cz/katalog-kozesin), "kočky korejské" (tamtéž) či dalších výrobků zhotovených z těchto kožešin.

Dopis s žádostí o okamžité provedení nápravy od Tomáše Poppa, si můžete přečíst zde: www.svobodazvirat.cz/upload/dopis_snaha_brtnice_1209.doc

Samozřejmě obdobný dopis/email můžete napsat každý sám za sebe, popřípadně informovat příslušné orgány o porušování nařízení Evropského parlamentu a Rady firmou SNAHA.

(Fotografie v pravo znázorňuje jeden z produktů firmy SNAHA. Jeden takový produkt má na svědomí možná více než 14 kočičích životů.)

20. ledna 2009

SNAHA Brtnice již kočičí a psí kožešiny neinzeruje. Stalo se tak na základě jednání organizace Svoboda zvířat. Více se o inzerci a nelegálním prodeji kočičích a psích kožešin v České Republice dozvíte v tiskové zprávě Svobody zvířat zde: http://www.svobodazvirat.cz/novinky/ceske-firmy-ignoruji-zakaz-obchodu-s-psimi-a-kocicimi-kozesinami-v-cr...