pátek 2. dubna 2010

Paul McCartney podporuje izraelský návrh zákona na zákaz kožešinových výrobků

Zpěvák a zakladatel Beatles Sir Paul McCartney vyjádřil svoji podporu izraelským aktivistům za práva zvířat, kteří bojují za přijetí zákona zakazujícího veškerý kožešinový průmysl v Izraeli.

Pokud bude zákon přijat, Izrael bude první zemí, která zakazuje dovoz, vývoz a prodej jakéhokoli druhu kožešiny. Minulý měsíc byl návrh v rámci přípravy na druhé a třetí čtení přezkoumáván Komisí Knesset Education.

Sir Paul na svých webových stránkách uvádí: „Já, spolu se členy své rodiny, jsme dlouholetými odpůrci komerčního kožešinového průmyslu. Důvod pro to je jednoduchý - kožešiny jsou kruté a zbytečné… Stáhnout zvíře zaživa z kůže, jak se často stává, kvůli výrobku, který nikdo nepotřebuje, je nepochopitelné.“

McCartney je dlouholetý vegetarián a práva zvířat brání již mnoho let. Vyjádřil se, že pokud bude zákon přijat, Izrael se tak stane příkladem pro zbytek světa. „Zákazem takového krutého průmyslu poskytne Izrael dobrý příklad ochrany zvířat, který by všichni ostatní určitě následovali,“ napsal McCartney.

Více: www.svobodazvirat.cz/novinky/paul-mccartney-podporuje-izraelsky-navrh-zakona-na-zakaz-kozesinovych-vyrobku.htm